IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Karta postaci - człowiek

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Wiedźma
avatar

AdminAdmin


Liczba postów : 120

Charakter : Zajebisty
Zawód : Rzucanie uroków

Wygląd : Ładny ; )
Galeria : *o*
Female
PisanieTemat: Karta postaci - człowiek    Pią Mar 20, 2015 5:25 pm

Poniżej znajdziecie kod karty postaci, który należy skopiować i uzupełnić. Jest tu także przykładowa karta ze wszelkimi ważnymi objaśnieniami.
Kolorem o takim, opisane będą objaśnienia do każdego punktu.

Kod:

[b]Imię i nazwisko:[/b]
[b]Pseudonim:[/b]
[b]Wiek:[/b]
[b]Narodowość:[/b]
[b]Wygląd zewnętrzny:[/b]
[b]Osobowość:[/b]
[b]Cele i ambicje:[/b]
[b]Ranga:[/b]
[b]Rodzina:[/b]
[b]Pan:[/b]
[b]Sługa:[/b]
[b]Wykształcenie i zawód:[/b]
[b]Źródło dochodów:[/b]
[b]Majętność:[/b]
[b]Licencje:[/b]
[b]Talenty i umiejętności:[/b]
[b]Wady:[/b]
[b]Języki:[/b]
[b]Biografia:[/b]
[b]Multikonta:[/b]


Przykładowa karta:
Proszę się z nią zapoznać, a uniknie się wszelkich wątpliwości, a co za tym idzie poprawiania KP.

Imię i nazwisko:
Imię i nazwisko które widnieje w oficjalnych dokumentach postaci.
- Zygmunt Nowak

Pseudonim:
Przezwiska, ksywy czy tytułu zdobywa się na wiele sposobów. Niektóre przywierają na bardzo długo, inne są tylko chwilowe. 
- Zygi

Wiek: 46  

Narodowość:
Nic innego jak kraj pochodzenia. Fabuła forum toczy się w Ytaverii, wolnym mieście leżącym na Bałkanach, nad Morzem Czarnym, stąd też większość mieszkańców należy do nacji słowiańskich i bałkańskich. Możliwa jest oczywiście gra postacią pochodzącą z innych rejonów, np. Norwegia, Anglia, USA czy Chiny. W tej kwestii przywilejem graczy jest dowolność.
- Polak

Wygląd zewnętrzny:
To co reprezentuje postać, czyli cechy wyglądu. W opisie obowiązkowo należy zawrzeć cechy takie jak dokładny wzrost i waga, oraz, jeśli postać takowe posiada, cechy szczególne, rzucające się w oczy np. kolczyki, tatuaże, blizny czy skaryfikacje itp.
- Zygi jest przeciętej budowy facetem, ma 182 cm wzrostu, waży przy tym 80 kg. Na głowie ma już sporo siwych włosów co sprawia, że już niewiele młodych kobiet się za nim ogląda, mimo to jego zielone oczy są pełne wigoru, widać w nich wesołe ogniki, zwłaszcza jeżeli obok przechodzi niezła laseczka. Jak większość mężczyzn w średnim wieku wokół oczu ma widoczne zmarszczki, do tego brwi rosną mu ponad przeciętną, a długie włoski dobiegają nawet i do połowy czoła. Tak dokładnie do tej zmarszczki co przecina wysokie czoło z zakolami na pół. Nos ma nieco garbaty, ale to przez to, że w młodości trenował boks i nieraz oberwało mu się na ringu. Teraz jedyne co trenuje to podnoszenie kielicha, co widać na pierwszy rzut oka przez czerwony nochal. Tuż pod nim znajdują się wąskie usta, a wokół nich pionowe zmarszczki, palenie papierosów z pewnością nie wyszło mu na dobre. Ogólnie Zygiego zawsze spotyka się z trzydniowym zarostem, ZAWSZE, ma chłopak technikę na takie cięcie i już. Dobra, ale idźmy dalej, szyja jak szyja, w nie najgorszej kondycji, w końcu jeszcze nie jest staruszkiem. Ramiona mają nieco zarysowane mięśnie, ale coraz słabsze, podobnie z klatą i brzuchem, coraz bliżej mu do figury typowego kanapowca niż boksera. Kontuzja kolana całkiem pokrzyżowała mu plany na przyszłość, z powodu długiej i tak nieudanej rehabilitacji były bokser pożegnał się z karierą i jak usiadł na kanapie to tak już został. Za młodu zdołał sobie jeszcze wytatuować półnagą panienką na lewym ramieniu.


Osobowość:
Cechy charakteru. Wszystkie te uznawane za pozytywne jak i te negatywne. Zachowanie w danych sytuacjach, podejście do życia i różnych sytuacji, osób itp.
- Z Zygmunta poczciwy jest facet, nieco wycofany, całą pewność siebie stracił razem z karierą. Woli się nie wychylać i bardziej słuchać niż się wypowiadać. Nie lubi dzielić się swoją wiedzą. Kumple z pracy się z niego nabijają, ale on komentuje to jedynie pobłażliwym uśmiechem. Być może kiedyś miarka się skończy, a on wybuchnie. Bo cierpliwość anioła, którą on posiadał kiedyś też osiągnie kres. Po pracy lubi sobie w samotności odpocząć, jest samotnikiem wystarczy mu kanapa, piwo i coś w telewizji. Coś co pozwoli mu zapomnieć o życiowych niepowodzeniach. Wydaje się, że wszystko po nim spływa, a tak naprawdę bardzo się przejmuje, dlatego też nabawił się wrzodów. Jak to facet lekarza omija z daleka, wydaje mu się, że skoro jeszcze nie umiera, nie jest mu to wcale potrzebne.


Cele i ambicje:
Każdy ma jakieś cele i ambicje prawda? Czy to droga willa, sześć zer na koncie czy bycie bossem półświatka, wszystko zależy od możliwości postaci.
- Zygi już nie jest tak ambitny jak kiedyś, teraz wystarczy mu flaszka, paczka fajek, kana i jakiś dobry meczyk w TV. No i co ważniejsze, przeżycie z dnia na dzień.

Ranga:
Ludzie mają do wyboru jedną spośród dwóch rang: Obywatel lub znana persona.
- Obywatel

Rodzina:
 Jeżeli postać ją posiada może zapisać jej członków w tym właśnie polu. Mogą być to NPC, albo postacie innych użytkowników. (Po wcześniejszym dogadaniu się).
- Żona odeszła, dzieci brak.

Pan:
Może się zdarzyć, że postać będzie połączona z drugą, przysięgą lub czymś innym obligującym do służenia jej. W tym polu należy wpisać osobę, której postać służy.
-  BRAK (kto by chciał takiego leniucha)

Sługa:
Może się zdarzyć, że postać zwiąże drugą przysięgą lub czymś innym obligującym do służby. W tym polu należy wpisać osoby, które naszej postaci służą.
- BRAK

Wykształcenie i zawód:
Posiadane przez postać wykształcenie i zawód, do którego wykonywania posiada uprawnienia. Jeżeli postać nie posiada wykształcenia, jest w trakcie jego zdobywania lub nie ma żadnych uprawnień należy zaznaczyć to w tym punkcie.
- Zawodowe – mechanik, Pracownik warsztatu samochodowego.

Źródło dochodów:
Może wiązać się z wyuczonym zawodem, ale niekoniecznie. Postać może zdobywać pieniądze na wiele różnych sposobów, wszystko zależy od możliwości postaci.
- Praca w warsztacie samochodowym.

Majętność:
Wypadkowa dwóch powyższych punktów. Do jakiej klasy społecznej należy postać, na jakie wydatki może sobie pozwolić i jak gruby może mieć portfel. Sprawdzając KP, o tym punkcie decyduje MG na konsultacji zresztą MG.
- Najprawdopodobniej klasa średnia. W końcu kiedyś zarabiał więcej i ma chociażby z tego tytułu małe dwupokojowe mieszkanie na obrzeżach miasta, obecna pensja wystarcza mu na opłacenie, rachunków, przeżycie i flaszkę.

Licencje:
 Jeżeli postać posiada jakieś specjalne uprawnienia, np. zezwolenie na posiadanie broni, prawo jazdy czy licencję ratownika, należy zawrzeć to w tym punkcie.
- Prawo jazdy kat B+E (osobowe z przyczepą) i C + E (ciężarowe z przyczepą)

Talenty i umiejętności:
Punkt, w którym należy zawrzeć kilka ważniejszych talentów i umiejętności, jak na przykład pierwsza pomoc, spawanie, strzelanie z broni krótkiej czy gra na skrzypcach.
- Pierwsza pomoc,
- Znajomość technik bokserskich,
- Samoobrona,

Wady:
Przyjmujemy zasadę, że wad musi być tyle samo co talentów i umiejętności oraz muszą się równoważyć.
- Kontuzja kolana,
- Skłonność do nałogów,
- Lenistwo

Języki:
Ilość znanych języków obcych z zaznaczeniem stopnia zaawansowania oraz podziałem na mowę i pismo. Postać pochodząca np. z Francji, będzie posługiwała się biegle tym właśnie językiem oraz może znać jakiś dodatkowy. Niektórzy mają większy talent lingwistyczny, inni mniejszy, ale przyjmujemy zasadę – język ojczysty + jeden biegle w mowie i piśmie + jeden średnio w jednym lub drugim. Nic nie stoi również na przeszkodzie by nowych języków się uczyć na fabule. U nastolatków zasada wygląda następująco – język ojczysty + jeden średnio w mowie i piśmie. Dzieci mogą znać tylko ojczysty.
- Polski – ojczysty – biegle w mowie i w piśmie
- Angielski – średnio w mowie i w piśmie

Biografia:  
Krótki bądź długi życiorys postaci.
- Zygi urodził się 46 lat temu, w zimowy, mroźny poranek. Jego rodzice byli w niego zapatrzeni, w końcu był ich pierworodnym. Więc jak to zazwyczaj bywa zaczęli go rozpieszczać, a z drugiej strony wymagać niemożliwego. Takie totalne niezdecydowanie ze strony rodziców. Zygi przez to miał namieszane w głowie i nie wiedziała czego tak właściwie od nich chcą Ci wszyscy dorośli z jego rodziny. Chociaż dzieciństwo wspomina całkiem dobrze, bez większych zgrzytów. Prawdziwe problemy zaczęły się kiedy w wypadku samochodowym zmarł ojciec Zygiego. Cały świat mu się zawalił, stał się butnym nastolatkiem, miał problemy z prawem. Jego matka nie dawała sobie rady, sama przez to wpadła w depresję i prawie popełniła samobójstwo. Dopiero to wpłynęło na młodego chłopaka, wziął się za siebie. Zaczął trenować boks i odnosić w tym spore sukcesy. Był kochany i uwielbiany, poznał miłość swojego życia i w młodym wieku wziął ślub. Szczęście nie trwało długo, kontuzja kolana sprawiła, że jego życie się zawaliło. Kariera poszła się kochać, żona odeszła do kochanka, a Zygmunt został sam z ciężką rehabilitacją i brakiem możliwości wrócenia na ring. Postanowił więc zostać mechanikiem z zawodu i pracować tak póki da radę. I właśnie tak minęły mu lata samotności.

Multikonta:
W razie niechęci do podania swoich multikont publicznie należy wysłać informację o nich osobie uprawnionej do sprawdzania KP.
- Kleopatra
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Karta postaci - człowiek

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Karta Postaci Nikotynki
» Rezerwacja Postaci
» Lista zajętych postaci
» Rezerwacje postaci.

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: LIMBO :: Rytualny Loch :: Karty postaci ludzi-