IndeksIndeks  FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj  

Share | 
 

 Karta postaci - wampir

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Go down 
AutorWiadomość
Wiedźma
avatar

AdminAdmin


Liczba postów : 120

Charakter : Zajebisty
Zawód : Rzucanie uroków

Wygląd : Ładny ; )
Galeria : *o*
Female
PisanieTemat: Karta postaci - wampir   Sob Mar 21, 2015 6:20 pm

Poniżej znajdziecie kod karty postaci, który należy skopiować i uzupełnić. Jest tu także przykładowa karta ze wszelkimi ważnymi objaśnieniami.
Kolorem o takim, opisane będą objaśnienia do każdego punktu.

Kod:
[b]Oficjalne imię i nazwisko:[/b]
[b]Pseudonim:[/b]
[b]Prawdziwe imię i nazwisko:[/b]
[b]Wiek wizualny:[/b]
[b]Wiek rzeczywisty:[/b]
[b]Narodowość:[/b]
[b]Wygląd zewnętrzny:[/b]
[b]Osobowość:[/b]
[b]Cele i ambicje:[/b]
[b]Rodzina:[/b]
[b]Klan:[/b]
[b]Ranga:[/b]
[b]Wampirze dziedzictwo:[/b]
[b]Rodzic:[/b]
[b]Pan:[/b]
[b]Sługa:[/b]
[b]Wykształcenie i zawód:[/b]
[b]Źródło dochodów:[/b]
[b]Majętność:[/b]
[b]Licencje:[/b]
[b]Talenty i umiejętności:[/b]
[b]Wady:[/b]
[b]Języki:[/b]
[b]Biografia:[/b]
[b]Multikonta:[/b]  


Przykładowa karta:
Proszę się z nią zapoznać, a uniknie się wszelkich wątpliwości, a co za tym idzie poprawiania KP.

Oficjalne imię i nazwisko:
Miano, które widnieje w oficjalnych dokumentach  krwiopijcy.  Wampiry bardzo często tworzą sobie nową tożsamość by odciąć się od poprzedniego życia. Praktyka ta stosowana jest ze względów bezpieczeństwa i dla konspiracji. Wiele regulacji w tej  kwestii narzuca również Prawo Milczenia.
- Jane Brown

Pseudonim:
Przezwiska, ksywy czy tytułu zdobywa się na wiele sposobów. Niektóre przywierają na bardzo długo, inne są tylko chwilowe. 
- Kleopatra

Prawdziwe imię i nazwisko:
Miano rzeczywiste, które należało do wampira za życia. Zazwyczaj porzucone na rzecz nowej tożsamości i nieużywane, nawet nieoficjalnie i poufnie.
- Natasha Iwanowa

Wiek wizualny:
Wampiry jako istoty nieumarłe nie starzeją się w najmniejszym nawet stopniu. Czas zatrzymuje się dla nich w chwili zgonu, tak więc człowiek umierający w wieku 30 lat na mniej więcej tyle będzie wyglądał jako krwiopijca.
- 32

Wiek rzeczywisty:
Choć ciało wampira jest odporne na starzenie się to czas nie zatrzymuje się dla nikogo...
- 67

Narodowość:
Nic innego jak kraj pochodzenia. Fabuła forum toczy się w Ytaverii, wolnym mieście leżącym na Bałkanach, nad Morzem Czarnym, stąd też większość mieszkańców należy do nacji słowiańskich i bałkańskich. Możliwa jest oczywiście gra postacią pochodzącą z innych rejonów, np. Norwegia, Anglia, USA czy Chiny. W tej kwestii przywilejem graczy jest dowolność.
- Rosjanka

Wygląd zewnętrzny:
To co reprezentuje postać, czyli cechy wyglądu. W opisie obowiązkowo należy zawrzeć cechy takie jak dokładny wzrost i waga, oraz, jeśli postać takowe posiada, cechy szczególne, rzucające się w oczy np. kolczyki, tatuaże, blizny czy skaryfikacje.
- Jane jest wysoką (179 cm), szczupłą (57 kg) blondynką, jednak od dłuższego czasu farbuje włosy na czarno. Czasem można zauważyć ścieżkę odrostu, jej to natomiast nie przeszkadza. Długie włosy zwykle nosi rozpuszczone, pozwala im swobodnie spływać po ramionach i nieco zasłaniać wygolony bok. Twarz ma dość przyjazną, co ma się nijak do jej charakteru. Oczy duże, jasnoniebieskie, nos mały, niczym się niewyróżniający, usta wąskie. Ogólnie rysy łagodne. Jej charakter widoczny jest dopiero od szyi w dół. W uszach ma mnóstwo kolczyków, zaś skóra na karku w całości pokryta jest tatuażami, podobnie jak plecy i ramiona. Wzory przedstawiają różnego rodzaju czaszki i kwiaty. Postura ciała jest dość chłopięca, brak tali, mały biust, wąskie biodra. Gdyby nie raczej kobiece ubranie mógłby być problem z identyfikacją płci. Ta jednak nosi wydekoltowane bluzki i kuse spódniczki, wszystko uzupełnia podartymi rajstopami i ciężkimi glanami.  

Osobowość:
Cechy charakteru. Wszystkie te uznawane za pozytywne jak i te negatywne. 
-

Cele i ambicje:
Każdy ma jakieś cele i ambicje prawda? Czy to droga willa, sześć zer na koncie czy bycie bossem półświatka, wszystko zależy od gracza i jego postaci.
- Ciągła beztroska zabawa

Rodzina:
W przypadku wampirów to pole może być dość problematyczne. Biorąc pod uwagę, że nieumarli mogą żyć niemal wiecznie, ich najbliżsi od dawna mogą nie żyć a ich potomkowie nie wiedzą, a raczej nie powinni wiedzieć o ich istnieniu. Jeżeli krwiopijca jest na tyle młody, że jego najbliższa rodzina jeszcze żyje, może zapisać jej członków w tym właśnie polu. Może, ale nie musi, wszak zostając poddany Rytuałowi Przeistoczenia musi porzucić dawną tożsamość i kontakty.
- Natasha jeszcze za życia nie posiadała rodziny, kiedy była dzieckiem została oddana do domu dziecka. Nie chce poznać tożsamości najprawdopodobniej nieżyjących już rodziców.

Klan:
Linia Krwi, jaką obdarzony został nieumarły w trakcie Rytuału Przeistoczenia.
- Berx

Ranga:
Miejsce w strukturze klanu.
- Wampir

Wampirze dziedzictwo:
Specjalne wampirze zdolności, które determinują jego przynależność do danego klanu. Zdolność z danego klany `0` i trzy dodatkowe do wyboru.
W przypadku wyboru Berx będzie to dla tej postaci:  

- Wytrzymałość - Ciało i kości wampira są wyjątkowo twarde i odporne na uszkodzenia. Ciężko zrobić Berx dużą krzywdę. Moc bierna. (podstawowa `0`)
I trzy dodatkowe wedle uznania np:

- Szybkość - Nadnaturalna wampirza szybkość zostaje zwiększona jeszcze bardziej, przekraczając wszelkie ludzkie pojęcie. Nieumarły jest w stanie biec z prędkością pędzącego samochodu. Moc bierna.
- Kościany pancerz – Twardy szkielet Berx potrafi pojawić się również na skórze w postaci płytek i kolców, tworząc niezwykle odporny pancerz. Moc przestaje działać po jej dezaktywacji lub po upływie dwudziestu minut.
- Kościane pociski – Kolejna moc z grupy wykorzystujących wrodzoną odporność szkieletu klanu Berx. Dzięki niej wampir może z dowolnej części ciała „wystrzelić” od 1 do 6 kościanych pocisków pędzących z zawrotną prędkością. Efekt można porównać ze strzelaniem z pistoletu. Same kolce mają długość około 6cm.

Rodzic:
Należy wpisać tutaj wampira, który przekazał postaci Linię Krwi.
- Wizimar

Pan:
Może się zdarzyć, że postać będzie połączona z drugą, przysięgą lub czymś innym obligującym do służenia jej. W tym polu należy wpisać osobę, której postać służy.
- BRAK

Sługa:
Może się zdarzyć, że postać zwiąże drugą przysięgą lub czymś innym obligującym do służby. W tym polu należy wpisać osoby, której naszej postaci służą, np ghule.
- Joachim Kowalski

Wykształcenie i zawód:
Posiadane przez postać wykształcenie i zawód, do którego wykonywania posiada uprawnienia. Jeżeli postać nie posiada wykształcenia, jest w trakcie jego zdobywania lub nie ma żadnych uprawnień należy zaznaczyć to w tym punkcie.
- Wykształcenie średnie, z zawodu barmanka

Źródło dochodów:
Może wiązać się z wyuczonym zawodem, ale niekoniecznie. Postać może zdobywać pieniądze na wiele różnych sposobów, wszystko zależy od inwencji gracza. 
- Praca w barze jaki barmanka

Majętność:
Wypadkowa dwóch powyższych punktów. Do jakiej klasy społecznej należy postać, na jakie wydatki może sobie pozwolić i jak gruby może mieć portfel. Sprawdzając KP, o tym punkcie decyduje MG po konsultacji zresztą MG.
- Taka sobie, pensji starcza na wynajem kawalerki

Licencje:
Jeżeli postać posiada jakieś specjalne uprawnienia, np. zezwolenie na posiadanie broni, prawo jazdy czy licencję ratownika, należy zawrzeć to w tym punkcie.
- Pozwolenie na broń palną małego kalibru

Talenty i umiejętności:
Punkt, w którym należy zawrzeć kilka ważniejszych talentów i umiejętności, jak na przykład pierwsza pomoc, spawanie, strzelanie z broni krótkiej czy gra na skrzypcach.
- Zdolności manualne,
- Walka wręcz,
- Posługiwanie się bronią palną,

Wady:
Przyjmujemy zasadę, że wad musi być tyle samo co talentów i umiejętności oraz muszą się równoważyć.
- Łatwo wytrąca się z równowagi,
- Zbyt ambitna, a przy tym lekkomyślna,
- Lubi ryzyko, często ładuje się w sytuacje z których niekoniecznie musi wyjść cało

Języki:
Ilość znanych języków obcych z zaznaczeniem stopnia zaawansowania oraz podziałem na mowę i pismo. Postać pochodząca np. z Francji, będzie posługiwała się biegle tym właśnie językiem oraz może znać jakiś dodatkowy. Niektórzy mają większy talent lingwistyczny, inni mniejszy, ale przyjmujemy zasadę – język ojczysty + jeden biegle w mowie i piśmie + jeden średnio w jednym lub drugim. Nic nie stoi również na przeszkodzie by nowych języków się uczyć na fabule. U nastolatków zasada wygląda następująco – język ojczysty + jeden średnio w mowie i piśmie. Dzieci mogą znać tylko ojczysty. W przypadku wampirów posiadających już trochę lat na karku liczba ta może być większa niż u ludzi.
- Rosyjski - ojczysty
- Angielski - biegle w mowie i piśmie
- Niemiecki - średnio w piśmie

Biografia:
Krótki, bądź długi życiorys postaci.
-

Multikonta:
W razie niechęci do podania swoich multikont publicznie należy wysłać informację o nich osobie uprawnionej do sprawdzania KP.
- Do wiedzy administracji
Powrót do góry Go down
Zobacz profil autora
 

Karta postaci - wampir

Zobacz poprzedni temat Zobacz następny temat Powrót do góry 
Strona 1 z 1

 Similar topics

-
» Karta Postaci Nikotynki
» Rezerwacja Postaci
» Lista zajętych postaci
» Rezerwacje postaci.
» Stary wampir i jeszcze starsi wrogowie

Permissions in this forum:Nie możesz odpowiadać w tematach
 :: LIMBO :: Rytualny Loch :: Karty postaci wampirów-